Říjen 2006

Temnota

21. října 2006 v 3:00 | Havran pírko:) |  Temnota
Temnota - sama o sobě těžce charakteristická.. Ale když se zamyslíme, není kolem nás a stále v nás? V každé naší křivdě, zlobě, příkoří, lži či násilí? Nemáme radost z pomsty? Je to teoreticky něco černého, co námi občas zmítá. Když jsme rozhořčeni, myslíme na odplatu.
Sama o sobě tvoří temnou část hluboko v myšlenkách, srdcích... Někdo v ní žije, jiný si jí nepovšimne za celý život. Jakou má podobu? Je to velká černá díra? Vždyť není známa barva či její vzhled... Vše se ukrývá na opačném konci než hledáme. Tam, kde bychom nikdy nešli. Snad při pohledu okolo bychom spatřili, co chceme či vyhledáváme, ovšem s tím, že nás paní temná neznámá může i pohltit. Kolik voleb, tolik cest, ale jen na Tobě je, kterou půjdeš a sam si ji projdeš...

Smrt, hraje na svou loutnu... Ta píseň, která doznívá může být i naše. Jen ona podle libosti může přestát! Ona nám vezme všechno.
Myslíte, že jste pánem svého života, můžete vše dělat dle libosti?!? Ale to je omyl. Jednou přijde náš den a my si odpykáte vše, co jsme vykonaly! Myslíte, že je to snad klam? Možná ano, ale jste si naprosto jisti, že ta končící píseň není Vaše, i přesto, že jste někde něco zapomněli vykonat?!? Nemáte moc času, doznívají poslední tóny. Co tedy uděláte se svým životem?!? Změní se Vám na ruby? Ne, ale mohl by dostat jiný ráz či směr! Chcete to riskovat a nechat vše bez povšimnutí a svůj život zahodit??? Je jen jeden a píseň dohrála. Byla Vaše či někoho jiného?