Dneska je pěkně, dneska by to šlo...

13. března 2007 v 22:16 | Havran pírko:) |  Pochodeň
Toť již hooodně známá hláška z nejmenovaného filmu :D Ale, když už je to sluníčko zpívá a ptáčci svítí... :D Na každého to působí. Např. moje skvělá bába nemá nic jiného na práci než o půl druhé ráno sdělávat záclony. Hold, co člověk, to jiná myšlenka. Ovšem, jestliže si v paměti přehraji pár dnů, vytvoří se mi úsměv na tváři. Přeci jen má to teplo víc do sebe. Jak už je obecně známo, bouří se hormony, máme lepší náladu, což se samo o sobě nabízí i přes rok, ale... Kdo ví? Ale je zajímavé jakým způsobem končíme každý den, kdy řečeno trochu poeticky po západu slunce ukládáme své myšlenky do jádra nás samých, že snad zítra, až bude zase tak krásně, uděláme první krok, něco změníme nebo se něco změní samo. S tímhle uklidněním usínáme v nových nadějích a ráno se probudíme a zjistíme, že to není zase ono...

I když pořád je co hledat, my jsme to chtěli začít, ale je to pryč, musíme počkat na další den. Není to ale hloupost?!? Kdykoli se dá téměř vše zkusit, začít třeba i právě v noci, bez uvážení. Nechci tím říci, že je dobré jednat bez rozmyslu, ale tolikrát si vše promyslíme do nejmenšího detailu, máme ,,reálnou´´ představu, ovšem pak přijde zklamání. Ne proto, že výsledek by nebyl skvělý, ale proto, že náš model selhal. A tak připadá i nám, že jsme selhali v našich představách, které přenášíme i do běžného života. Jak často si říkáme, jak by bylo skvělé nahradit své chyby. Ale možná v případě změn chyb předešlých, s nimiž jsme již téměř vyrovnaní, pokazili něco, co nás udělalo šťastnějšími více, než si myslíme. Proto není špatné probudit se s úsměvem, vychutnat si sprchu, vypít si svou ranní kávu, vyjít ven a říci:,,Dneska je pěkně, dneska by to šlo...´´ Možná právě tímto naštveme více lidí, než si myslíme. A to už možná i stojí za to. :D Pak teprve můžeme přemýšlet, jestli máme dobrou náladu z toho, jak jsme někoho vytočili či proto, že je nám prostě fajn. Tak se krásně vyspěte do nového dne, v němž se má najít průměrně jeden člověk, co nám zkazí náladu. A z jakého duvodu se zrovna zítra nevžít do jeho role?!? ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cella Cella | 4. května 2007 v 22:05 | Reagovat

Super!Jen tak dále!

2 Jitka Jitka | Web | 9. června 2007 v 20:20 | Reagovat

Vím, že druhý vzkaz nepsala Cella, to je snad každému jasné. Skovávat svoji inteligenci  za cizí jméno je tak trochu pod úroveň ne?

3 Cella Cella | 10. června 2007 v 15:08 | Reagovat

Ahojky!Pořád čekám,že tu najdu něco nového a nic.Vidím,že tu byla i Jitka.Tak snad příště!Krásnou neděli plných slunečních paprsků!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama