Srpen 2007

!Cella slaví svátek!

18. srpna 2007 v 21:56 | Havran pírko:) |  Aktuality

*Dnes slaví svátek jeden hodně milý človíček a já nemohu jinak,
než mu věnovat alespoň článek a v něm přání!*


První spřátelený blog

18. srpna 2007 v 21:50 | Havran pírko:) |  Aktuality

Jsem nesmírně ráda, že jsme se mohly spřátelit s Cellou! Má opravdu zajímavé a nápadité stránky, které pravidelně aktualizuje! Nejen my na ně rády zavítáme a strávíme na nich spoustu času! Shlédněte sami její podmanivé stránky ,,Sweet Dreams´´. Na důkaz spřátelení jsme si zhotovili pakt:D Tento nádherný s její nesmírně inteligentní malamutkou Conny jsem dostala od Celly!


Máme návštěvní knihu:) Díky Cello!

18. srpna 2007 v 21:50 | Havran pírko:) |  Aktuality
*Před pár dny jsem si ji na přání Celly aktivovala
a tímto způsobem jí chci za tento skvělý nápad poděkovat!*

Zajímavosti, tipy a rady :D

18. srpna 2007 v 8:02 | Havran pírko:)V březnu nás čekají krásné astronomické úkazy

18. srpna 2007 v 8:00 | Havran pírko:) |  Tips
Měsíc projde v březnu úplným zatměním, když den předtím zakryje sám Saturn.
foto: NASA
:D
Nejbližší kosmický soused Země - Měsíc při svém putování po noční obloze zakryje v pátek 2. března v ranních hodinách planetu Saturn. Řekl to Pavel Suchan z České astronomické společnosti. O den později se budeme moci pokochat zatměním Měsíce.

Dělení vodní dýmky

18. srpna 2007 v 7:54 | Havran pírko:) |  Dělení dýmky

  • mini, malé, střední, velké, extra velké(XXL);
…z velikosti vyplývá i cena, ovšem bere se ohled na zpracování, materiál, tvar, nápaditost. Velkou dýmku kvalitou, cenou a nápaditostí převršit i střední dýmka

Historie vodní dýmky

18. srpna 2007 v 7:46 | Havran pírko:) |  Historie vodní dýmky

Zrození vodní dýmky a počátek kuřácké kultury
Z několika nesčetných zmínek o vzniku vodní dýmky lze vyvodit, že obecně vzato vznikla přibližně před cca 400 lety v Indii. I když pochází z dob ještě dávnějších - z dob, kdy staří Indové kouřili přes kokosový ořech se dvěma trubkami bylinné směsi a přírodní drogy. Objevení omamných účinků konopí, které bylo původně pěstováno pro své léčivé účinky dalo popud pro výrobu primitivních dýmek. Kouření hašiše je však mnohem rychlejší a úspornější než užívání formy jedlé směsi. Tehdy primitivní model (vydlabaný kokosový ořech se zasunutým dlouhým stéblem trávy) měl teoreticky stejný princip jako u dnešních dýmek. Model pochází sice z Indie, avšak v průběhu věků se podobné zařízení rozšířilo po celém světě. Pro označení těchto zařízení převažuje termín hookah, shisha či narcíl.


Vodní dýmka->Info

18. srpna 2007 v 7:40 | Havran pírko:) |  Info
Sama jsem si vodní dýmku oblíbila ihned jak jsem ji okusila! I když asi týden mi po jejím prvním požití cigaretka moc nejela, ale to se časem poddalo:) Párkrát jsem dala opáčko, neodolala a vodárnu si pořídila sama... A že vždy dobře poslouží mohu jen a jen potvrdit!
Shisha, vodnice, vodárka... říkáme jí různě... Během dneška a zítřka přispěju do této rubriky jak historií, tak spoustou informací o této mé ,,nové kámošce´´ a přidám pár osobní zkušeností, foteček, ... Máte se na co těšit!;)

Sníh

18. srpna 2007 v 7:39 | Havran pírko:) |  Pochodeň

Sníh

O čem jiném lze psát... Jistě témat je nepřeberné množství, ale řekněme, že se musíme trochu přizpůsobit. :D Avšak opravdu jen trochu! Teď k tématu.
Budík nelítostně pípá a my jeho zvuk nenávidíme den ode dne více, ovšem jsou i světlé výjimky. Vyhnaní z teplého království snů vyklouzneme na studené parkety a vzduch při teplotě mnohem menší než ta pod přikrývku nás doslova objímá a viditelně nás nemá v úmyslu pustit. V ranním shonu není radno zapomenout kávu či teplý svetr. Proto už posilněni a poměrně teple oblečeni jako každé ráno přistoupíme k oknu, abychom nahlédli co nás zase čeká. Samozřejmě krásná závěj, třpytky sněhu snášející se pomalu na ten krásný oblak svých přátel vloček tématicky neuspořádaných. Tímto potěšeni spěcháme ven do dalšího dobrodružství. Pokud jsme ovšem nestihly na sebe šálek kafe převrhnout nebo nesetkat se s další nepříjemností.

Kocovina

18. srpna 2007 v 7:37 | Havran pírko:) |  Pochodeň

Kocovina

Téma pro tento čas vyšité! Většina z Vás jistě kocovinu měla. Někdo ji snáší lépe, jiný hůře! Já se zatím setkala ze třemi typy kocoviny! Trochu jsem si je pojmenovala! Ta první je fázová, druhá abstinenční a třetí pijácká. Následně rozeberu;)

Časem litujeme všech hříchů. Dokonce i těch, které jsme promarnili!

18. srpna 2007 v 7:33 | Havran pírko:) |  Pochodeň

Časem litujeme všech hříchů. Dokonce i těch, které jsme promarnili!

Nechci tímto nikoho pobízet, aby něco riskl, vždycky to nemusí dopadnout podle našeho očekávání, ale kdy dopadlo něco přesně podle našeho přání nebo lépe řečeno jak často?!? Jak se často zmiňuji, žijeme jen jednou?!?

Život je boj, tak bojuj!

18. srpna 2007 v 7:27 | Havran pírko:) |  Pochodeň

Život je boj, tak bojuj!

Téma, které je alespoň pro mně sporné! Teď chvilka zamyšlení! Jistě má každý určitý bod, ve kterém jeho schopností ochabují! Možná nepřítel, rozmazaná budoucnost, beznaděj, ale to vše nás tíží a stahuje ke dnu! Každý den se s ním utkáváme. Dodáváme si odvahu, ale když se s tím problémem stojíme tváří v tvář, ta odvaha a bojovnost zmizí! Možná bychom si měli uvědomit, že život je příliš krátký na to, abychom stihli všechno říci, vykonat... Vzpomeňte si, jak často jste chtěli jít určitou trasou, ale něco Vás odradilo a Vy jste odbočili! Ale vždyť my si neuvědomili, že život běží dál a není třeba se obávat či kvůli někomu něco měnit!

Jak si užít prázdniny

18. srpna 2007 v 7:14 | Havran pírko:)

Jak se užít prázdniny...

Zaručený recept neexistuje! Vymetání diskoték a barů není vždy řešení. Jsem sice taky trochu šílená, ale znám hranice.... Možná, že nejde o ,,užití´´ prázdnin, ale hlavně o to, abychom měli něco, na co můžeme rádi vzpomínat! Z čeho máme dobrý pocit! Třeba já mám před sebou poslední rok školy a moc vzpomínek (tedy těch hezkých vzpomínek) nemám.... Strašně moc mi bude chybět prostředí, ale lidé v ní ani ne! Tedy zaleží na tom, koho mám na mysli... Ale konec nostalgie!
Musíš dát každému dni šanci, aby se stal nejkrásnějším dnem ve tvém životě (praví jeden citát)... Občas je to těžké, osud si umí vybrat krutou daň, ale stále musíme věřit a rvát se o každou minutu, hodinu, den....

Zásahy do Země a vesmíru

18. srpna 2007 v 7:03 | Havran pírko:) |  Pochodeň

Zásahy do Země a vesmíru - zničí nás Země nebo my sami ???


Dnes jsem se dočetla (konkrétně v periodiku Blesk! Sice podobné ,,škváry nečtu´´, avšak z nudy jsem po něm sáhla, ale kromě drbů a nějakých těch přehnaných úvahách nic zajímavého... Třeba z toho budete mít ,,jobovku´´ jako já), že se dnes ve 12:39:13 uskuteční ve Vídni pokus vychýlit planetu Zemi z její oběžné dráhy hromadným skokem 600 miliónů skokanů. Za známkou lepších klimatických podmínek. Již 599 miliónů lidí se přihlásilo na internetových stránkách www.worldjumpday.org

Úvaha

18. srpna 2007 v 7:03 | Havran pírko:) |  Pochodeň


Čím je mi kniha, divadlo, film, televize, sport...Kniha, divadlo, film, televize a sport. Každý z nich má svůj význam a smysl. Pro trávení volného času, hledání svých ideálů a v nich i svět, ve kterém se ocitáme a od nějž si vytváříme odchylky.Členové kapely

18. srpna 2007 v 6:45 | Havran pírko:) |  Členové kapely R+
Till Lindemann-zpěvák kapely Rammstein
Narození: 4.1.1963 (Leipzig)
Místo v kapele: zpěv
Předchozí kapela: First Arsch
Till Lindemann neměl zrovna lehké dětství. Vyrůstal se svými rodiči a o 6 let mladší sestrou. Jeho rodiče byli umělci, rozvedli se, když byl ještě malý a jeho otec se znovu oženil, když bylo Tillovi 12 let. Má dvě dcery, jednu z nich Nele vychovával sá m téměř 7 let. Bydlí v Berlíně ve čtvrti Prenzlauer Berg.
Till Lindemann má rád umělce Marylina Mansona, ale poslouchá i klidnější hudbu. Byl evropským šampiónem v plavání.Richard Kruspe Bernstain
Narození: 24.6.1967 (Witteberg)
Místo v kapele: kytara
Předchozí kapela: Orgasm Death Gimmick
Když byl malý, jeho rodiče se rozvedli, žil s matkou a nevlastním otcem. Pracoval jako prodavač u pokladny ve výkupu láhví. Je rozvedený a podruhé se oženil s herečkou Caren Bernstain. Potkali se v New Yorku. Má dceru, kterou můžete vidět při skladbě Tier na Lives aus Berlin. Jmenuje se Khira Li Lindemann, ale není Tillova dcera. Bydlí ve stejném domě v Berlíně jako manager Rammstainů, Emu.
Mezi jeho oblíbené skupiny patří: KISS, AC/DC, BLACK SABBATH. Umí dobře anglicky.Paul Landers
Narození: 9.12.1964 (Berlín)
Místo v kapele: kytara
Předchozí kapela: Feeling B a Die Firma
Narodil se předčasně v 7 měsíci a vyrůstal jako jedináček s matkou a otcem.
Měl problémy se svým nevlastním otcem a proto se v 16-ti letech odstěhoval. Narodil se pod jiným jménem, ale nechal si ho legálně změnit na počest svého otce. Žil s Flakem v Berlíně. Když byl malý chodil na hodiny houslí, klavíru a kytary.
Poslouchá METALLICU, PANTERA a SEX PISTOLS. Má rád kořeněná jídla.Oliver Riedel
Narození: 11.4.1971 (Schwerin)
Místo v kapele: basová kytara
Předchozí kapela: The Inchtabokatebles
Hraje na basovou kytaru už přes 20 let. Jednou pracoval jako štukatér. Hrál taky v jedné houslové kapele. Zdá se být velice plachý a tichý. Je nejmladším členem skupiny Rammstein. Jezdil na surfu a má stateboard. Je proti trestu smrti. Má rád fotografování a sporty.Christoph Schneider
Narození: 11.5.1966 (Berlín)
Místo v kapele: bubny
Předchozí kapela: Die Firma
Vyrůstal se svými 5-ti sestrami, bratrem a svou matkou. Byl druhý nejstarší. Je rozvedený a je silný kuřák. Rád si kupuje drahé věci od návrhářů. Pracoval jako telefonní technik. První bicí soupravu dostal od svého bratra na 14. narozeniny, byly vyrobeny z nádob na odpadky. Hrál házenou. Naučil se velice dobře anglicky z televize a rádia. Nemá rád výšky.
Má rád tvrdou muziku.Christian Flake Lorenz
Narození: 6.11.1966 (Berlín)
Místo v kapele: klávesy
Předchozí kapela: Feeling B
Je velice vzdělaný a inteligentní. Učil se na klasické piano. Pracoval jako dělník. Nejdříve se nechtěl ke skupině přidat, protože je považoval za nudné. Jeho první zaměstnání bylo trafikant. Má dceru, která se jmenuje Annie, ale je rozveden.

Vznik a vývoj skupiny Rammstein

18. srpna 2007 v 6:44 | Havran pírko:) |  Vznik a vývoj skupiny Rammstein
Kapela se začala postupně skládat začátkem roku 1994. Tehdy kytarista Richard Kruspe, bubeník Christophem Schneider a Oliver Riedel, hrající na basovou kytaru iniciovali vznik kapely. Dále se jim podařilo ulovit zpěváka Tilla Lindemanna, který se stal, díky svému nenapodobitelnému hlasu, neodmyslitelným členem formace a taky přišel klávesista Christian Flake Lorenz. Jako posledním šestým členem se stal druhý kytarista Paul Landers.
Údajně je název skupiny odvozen od malé vesničky Ramstein v Německu, ve které má jednu ze svých základen americká vláda. Ta v roce 1988 uspořádala leteckou přehlídku, při které se jedno z letadel zřítilo a způsobili neštěstí, které si vyžádalo více než 80 lidských životů. Richard (kytarista kapely) však tvrdí, že název již vymyslel před neštěstím. Navíc do názvu přidal jedno ´´M´´, aby to lépe znělo.
Svůj debut začali nahrávat v březnu roku 1995 ve Stockoholmu. Spolupracovali s producentem Jacobem Hellnerem, známým především svou prací pro švédskou skupinu Clawfinger. této skupině dělali Rammstein zpočátku předkapelu na jejich koncertech. V říjnu toho samého roku vyšel jejich první singl Du riechst so gut. Zhruba měsíc po vydání singlu, se objevilo na trhu jejich první album Herzeleid. Již tehdy se začaly zaznívat první kritické hlasy, zda se náhodou nejedná o fašisticky orientovanou skupinu. Jako důkaz často sloužil zdánlivě nevinný obal prvního CD, který prý zobrazuje postavy čisté árijské rasy. Jedná se pochopitelně o nesmysl a sami Rammstein uvedli, že to není pravda.
První slávy se Rammstein dotkli, když režisér David Lynch zařadil dvě jejich skladby (Heirete mich a Rammstein) na soundtrack k Filmu Lost Highway. Na jejich soundtracku se octli ve společnosti takových hvězd jako jsou např. Marilyn Manson, David Bowie, Nine Ich Nails nebo Angels Badalementi.
22. července 1997 vyšlo druhé album Sensucht, kterým se definitivně prosadili na celém evropském trhu. Na albu vás zaujme nejen obsah ( všechny skladby jsou pochopitelně skvělé), ale také booklet, který obsahuje tváře jednotlivých členů mírně zohavené. Což bylo pro některé lidi těžko stravitelné. Dnes mají Rammstein na svém kontě již třetí pořadové album Mutter, které vydali v roce 2001. Toto album je již o trochu více komerční a samozřejmě slavilo celosvětový úspěch. V červenci odjeli na turné po Evropě. A vystoupili taky po dlouhé době i u nás na Strahově jako předkapela AC/DC (předtím u nás Rammstein vystupovali v roce 1995). Tento koncert označili jako jeden z nejnepovedenějších, ale hned tentýž rok nás navštívili ještě jednou a to dne 12.11.2001 v T-mobile (Paegas) aréně, kde to dokonale napravili.
V září vyšlo jejich 4. album Reise, Reise. K tomuto albu natočili již 4 klipy (America, Mei Teil, Ohne Dich, Keine Lust). 3.prosince 2004 vystoupili v Praze a o několik měsíců později pak ještě v Ostravě. Na rozdíl od předchozího turné již nedělali předkapelu oni, nýbrž byli právě Rammstaini hlavním účinkujícím. V Praze jim dělali předskokana Exilia a v Ostravě Apocalyptica.