Březen 2008

Plňme si své touhy. Stojí to za to!

25. března 2008 v 19:50 | Havran pírko:) |  Má neustálá filozofie:)
Vinšuji Vám krásný podvečer (leč chmurný, ale přeci jen příjemný)
Pracovní týden se k zítřku překulí do druhé poloviny a ač je více měně v počátcích, nesmírně se těším na jeho závěr. Nemohu si pomoci, ale vždy když sedím nad hrnkem kávy, nedají mi klidu proudy myšlenek. Co mi mohou přinést? Na to si v tuto chvíli netroufám odpovědět.
Je dobré přemýšlet, avšak ne rozpitvávat všechny své skutky… Pravda, nad některými se usměji, jiných lituji, ale také si uvědomuji, že i když se jich střežím, nevědomky je zopakuji:) Lidé jsou sice brilantní herci (to je naučí život sám), svým pocitům se však i přes snahu neubrání. Proto tedy otázka:,,Má smysl své touhy (nejen skryté) potlačovat a říkat si ´co kdyby´ či jim dát volnost a později litovat?´´
...tak, teď se ve mně probudil bojovník! Plňme si své touhy, později jich třeba i litujme, ještě za delší čas se jim smějme!? K čemu je nám život? Abychom v něm svou podstatu dusili či chybovali, následně se poučili a šli zase dál? Jsem pro druhou možnost. Vždyť co je horší než nejistota? Bojujme za své touhy, bojujme za svůj názor, bojujme o své místo v životě a nestane se, že bychom nezvítězili (vytrváme-li v tuhém boji). DO ÚTOKU!

Platí rovnice spokojenost = atraktivita?!

24. března 2008 v 23:05 | Havran pírko:) |  Pochodeň
Ranní světlo je stále jasnější, noc přichází později a později.. Blíží se jaro předcházející létu - času brzkých úsvitů, travin v ranních hodinách skropených rosou, dlouhých teplých večerů. Ale také vln nesnesitelného horka, nekonečných zácp, dusna. Sotva mnohé ženy (ale i muže) opustí jarní únava (a nemusí to být jen ta), nastane velký splín:,,O můj bože, jak já to vypadám! Zase sem přibrala, takhle nemůžu vyjít ven!´´ honí se mnohým hlavou. Tak, jak se někteří těší až se konečně zbaví otravných bund, jiní se toho okamžiku děsí. Nastoupí do vlaku hladovek, následného přejezení a skončí pocitem zoufalství. Pocitem méněcennosti. Avšak mnohdy jsou to ženy atraktivní, krásné, jen pod tlakem společnosti neměly možnost svou krásu poznat či ji nikdo dosud neocenil. Vím, občas je těžké se obdobně necítit ve společnosti schopnější, dle našeho úsudku atraktivnější kolegyně. Zapomínáme ovšem na malý, ale podstatný detail - to co sluší slečně úžasné nemusí lichotit mým křivkám a naopak (v čem vypadám já božsky by ona slečna nemohla ani vyjít). Mít stejné partie jako slečna úžasná nebyla byste ničím zajímavá a Vaše postava též. Chcete-li opravdu něco změnit, začněte první u sebe!
Zamyslete se. Hladovku ani dietu nelze držet věčně a proč se týrat? Nezasloužíte si být hladová, nešťastná, neatraktivní? NE! ZMĚŇTE TO!
  • Zbavte se kouření, pravidelných pijáckých dýchánků, povánočních diet. Svůj osud si řídíte sam(a) a tak, jak se chovejte ke svému tělu, ono prozradí na Vašem zevnějšku.
  • Projděte se večer místo cigárka před spaním. Zatančete si sama pro sebe.
  • Pečujte o sebe kvalitní kosmetikou.
  • V neposlední řadě jezte zdravě. Ne málo či samou zeleninu, ale vyváženou, pestrou stravu. Všeho s mírou, občas nějakou tu sladkost…
  • Stále obdivujete ty úžasné boty a čekáte zda se Váš přítel uráčí a koupí Vám je k narozeninám? Udělejte si radost sama!
  • Najděte si čas sam(a) pro sebe. A neoponujte, že jste až příliš vytížená(ý). Zhodnoťte, co je opravdu důležité! Je záležitost skutečně neodkladná?
  • Prospěte se…
Možná se Vám to zdá jako idyla, ale tak by měl vypadat náš život. Ne jen studium, práce, děti, domácnost, rodina, přátelé. Kolikrát jste si musela pomoci sama? Vězte, že i rodina (přátele) to jednou na chvíli zvládnou sami… Tím se k nim neobrátíte zády. Naučte se říkat NE dřív než Vás to naučí život. Změnu zpozorujete snad za měsíc, snad za dva, ale budete to Vy! Odteď pro Vás neexistují žádné diety, hubnutí, výčitky. Žijte naplno! To bude ta změna, kterou očekáváte. To, po čem toužíte, jen za tím neuháníte přímočaře. Mějte rád(a) sam(a) sebe. To je to je to tajemství spokojeného života. To čarovné vyzařování - atraktivita (to způsobuje spokojenost sam(a) se sebou).
Přeji Vám mnoho zdaru v novém životě!
Vaš Havran:)

Měli bychom si uvědomit...

8. března 2008 v 13:27 | Havran pírko:) |  Zaujalo mě...
,,Člověk by si měl uvědomit spoustu věcí..
I ty samotný...
Člověk může žít i když nemiluje,ale není to život takovej jakej by měl být..ten dotyčny jen přežívá...
Člověk může žít i když nemá přátelé,ale neví co je to mít někoho rád a někomu pomoct,ale přežívá...
Člověk může žít i když od narození nemůže chodit,jen se dívá jak ostatní mohou běhat a on ne,ale přesto žije.
Člověk může žít i když nevidí,nevidí krásu přírody a barvy,ale přesto žije...
Člověk může žít i když neslyší,sice neslyší kouzlo tonu,hudbu a zpěv ptáku ,ale i přesto žije...
Člověk může žít i když nemůže mluvit,nikdy člověk kterýho miluje ho neuslyší ale přesto žije dál...
A co ty?Pořád se ti zdá,že máš život v háji jen kvůli nějakému problému?Nemáš když nemusíš neubližuj si a ani ostatním,když nemusíš nepadej do problému který jsou zbytečný.Uvědom si, že nežiješ jen tak pro zábavu,proto aby si někomu nebo sám sobě ubližoval! Uvědom si, že tu jsi proto aby si žil pro toho kdo tě potřebuje,kdo tě má rád,kdo tě miluje, věří ti, má v tebe přítele, důvěru, pomoc! Proto tady jsi a ne proto aby jsi dělal kraviny. Neubližuj sám sobě ani ostatním! Važ si každý chvíle, co můžeš být zdravej a nejsi vážně nemocnej,važ si toho ,že máš nějaky přátele i když jich máš málo.
Uvědom si co seš pro sebe ty sám!´´
*autor : neznámý

Repli-Kate

6. března 2008 v 18:56 | Havran pírko:) |  Filmy
Dva studenti biologie, Max a Henry, (oba mají problémy s dívkami) pracují na fakultě na biologickém replikátoru - právě se povedlo zreplikovat křečka (z kapky krve). Praktickým vynálezcem replikátoru je Max, ale před děkanem se v roli vynálezce prezentuje profesor Jones. Novinářka Kate se zajímá o genetiku, při návštěvě laboratoře se zraní a díky tomu je omylem zreplikována. Klon je sice po fyzické stránce naprosto perfektní, ale mentálně je na úrovni narozeného dítěte, a tak se oba studenti rozhodnou, že z klonu vychovají perfektní ženu, která má ráda fotbal, videohry a pivo, nezajímá se o kytky, romantiku nebo předehru a dokonce ji naučí sexu, po kterém si nepotřebuje povídat...
Díky tomu se ale role Maxe a Kate trošku prohodí (ve vztahu muže a ženy a třeba sexu na prvním rande) a do toho se vrátí pravá Kate a v laborce je menší problém s klonovaným křečkem. Repli-Kate tedy zůstává doma a učí se podle televize, např. bojová umění, nebo i "televizní" vztahy a žárlivost... A tak se vydává do laborky.... Tak se Kate a Repli-Kate neustále zaměňují a tím dochází ke spoustě nedorozumění - Repli-Kate se totiž opravdu chová jako chlap (což Maxovi nakonec docela vadí). A k tomu se profesor Jones domákne (přes třetího asistenta), co se stalo a chce použít Kate a Repli-Kate ve prospěch své vědecké kariéry. Nakonec se všichni sejdou v profesorově domě, kde samozřejmě dojde k dalším nedorozuměním, třeba u pokusu o grupáč... Profesor Jones nakonec získá obě Kate a chce je prezentovat jako výsledek výzkumu. Max tedy vytvoří ještě RepliJonese, a tento klon se vydává na konferenci (v tuto chvíli jde už logika stranou, ale dobré zábavě to až tak nevadí)....
Prostě jde o hodně zvláštní komedii - je plná dvojníků, snaží se "vážně" upozornit na "specifika" vztahů mezi mužem a ženou (a na to, že je lepší, že ženy jsou ženy a muži zase muži), na druhou stranu se místy tváří jako sci-fi s moralizováním ohledně klonování. Za zmínku stojí představitelka Kate, kdy oba dva klony jsou dokonale odlišné, a nakonec i Jones, v průběhu filmu nevýrazný, ale v závěrečné scéně excelující.... (Na jeho opakující se "Penis!" jen tak nezapomenu...) Mezi jednu z vrcholných scén patří i nakupování prádla v obchoďáku, kde se Maxovi vzájemně pletou Kate a Repli-Kate... Dokonce se setkají - před prázdným rámem v domnění, že jde o zrcadlo....Repli-Kate,Komedie / Sci-Fi (USA / Německo) 2002, 98 min
Režie:
Frank Longo
Hrají: Eugene Levy, Ali Landry, James Roday, Desmond Askew, Ryan Alosio, Kurt FullerPhotos:

Marie Digby

6. března 2008 v 14:39 | Havran pírko:) |  Zaujalo mě...
Bylo pochmurné jarní odpoledne, když jsem narazila na video téhle slečny - zpěvačky, skladatelky, kytaristky a pianistky Marie Digby (*16.05.1983). Mimo nepřehlédnutelného talentu má v sobě něco zvláštního, čím si dokáže zaujmout lidi. Avšak shlédněte její videa a udělejte si úsudek sami.

Linkin Park - What I've Done


Kauza : Plot ,,na černo´´

6. března 2008 v 14:39 | Havran pírko:)
O tom, jak záludné bývá ticho před bouří svědčí případ rodiny Železníků z Nové Dědiny. Před lety po mnoha sporech a handrkování bylo právníky rozhodnuto a podepsáno všemi účastníky usnesení, jež mělo celou hádku ukončit a nepříjemnou situaci vyřídit. Bylo přesně určeno, kdo se má stavby ujmout. Jedná se o stavbu plotu na hranici dvou pozemků. Avšak určená osoba neměla možnost plot postavit (říkejme jí pan X), neboť ji předběhl protivník - vlastní bratr (říkejme mu pan Y) a současně i soused spolu se svými syny. Bohužel ne na hranici, ale na parcele pana X, který měl plot stavět, aby měl ctěný pan Y možnost projíždět traktorem a jinými zemědělskými stroji. Před tímto svým činem také stihl odcizit z pozemku pana X různé předměty (nejcennější je cirkulárka, s kterou pan Y do nynějška před zraky okolí bez ostychu řeže dříví). Po těchto událostech byl Pan X několikrát napaden a zraněn psy souseda, co byli nesčetněkrát vpouštěni na jeho pozemek a slovně i písemně urážen. V pozdních večerních a časných ranních hodinách byla rodina pana X rušena hlukem, ostrým světlem reflektorů namířených do oken a vystavena jiným nepříjemným situacím. Svým soustavným chováním tedy pan Y porušuje dohodu, jež podepsal a která měla situaci usměrnit.
Smlova k nahlednutí zde.

The Big Bounce (Velká rána)

2. března 2008 v 12:35 | Havran pírko:) |  Filmy
Krimikomedie, jež pobaví, vlastní poutavý děj, obsahuje řadu zajímavých až vtipných scém a působí dojmem lehkosti, volnosti a léta. Co lze žádat více?

Na Havaji protestují domorodci proti stavbě. Jedním z dělníků je i Jack, který si chce zatím s ostatními zahrát baseball. Jeho předákovi se to nelíbí a po chvíli dohadování ho Jack praští pálkou do hlavy.Místní soudce se tím výborně baví a rozhodne se Jacka propustit na svobodu. Všichni chtějí, aby se Jack vrátil na pevninu, ale jemu se nechce. O jeho propuštění se zaslouží také jeho šéf Ray Ritchie, který mu raději pomůže na svobodu, než aby se kolem jeho stavby vířila pozornost..Jeden z jeho bývalých kolegů a zaměstnanec pana Ritchieho, Frank, za Jackem přijde, že má výborný kšeft. Jackovi se do toho nechce, ale slíbí mu, že se na to podívá. V jednom domě na pláži je party. Jack tam vleze, sebere všechny peněženky, telefony a cennosti a zase v poklidu odejde.Venku se pak rozdělí s kámošem.V restauraci si k Jackovi přisedne soudce. Řekne mu, že má svoje letovisko a že mu vadí Ritchieho způsoby. O pár stolů dál také sedí Bob, poskok Raye Ritchieho, a Rayova milenka Nancy. Soudce Jacka upozorní, že není tak nevinná, jak vypadá, a že už párkrát stála před jeho soudem. Bob požaduje, aby Jack zmizel z ostrova, ale soudce se ho zastane. Nabídne mu práci ve svém letovisku a také bydlení.Jack nemůže z Nancy spustit oči, a když zjistí, že Ray má dům kousek na pláži, vypraví se tam. Nancy je tam sama, a ačkoli Jack vejde bez pozvání, dá se s ním do řeči. Chce po něm, aby si spolu dali zápas v boxu - když vyhraje ona, Jack jí něco ukáže. Když vyhraje on, ona udělá, co Jack bude chtít...Vyhraje Jack. Ukradnou auto a jedou se spolu vykoupat do zálivu. Doplavou k lodi Raye Ritchieho, vlezou si na ni a pokračují v rozhovoru. Nancy mu řekne, že Ray má na své lovecké chatě dvě stě tisíc dolarů na úplatky. Chce je za pomoci Jacka ukrást...Auto, které předtím ukradli, zatím z pláže odtáhla policie. Frank přijde za Jackem, protože potřebuje peníze. Jack mu slíbí, že ho přibere do svého nového kšeftu, a zatím zaučuje Nancy do tajemství zlodějny...

The Big Bounce, USA 2004.
Režie: George Armitage.
Hrají: Owen Wilson, Morgan Freeman, Charlie Sheen, Gary Sinise, Sara Foster, Willie Nelson, Vinnie Jones, Bebe Neuwirth a další.
Photos: