Kauza : Plot ,,na černo´´

6. března 2008 v 14:39 | Havran pírko:)
O tom, jak záludné bývá ticho před bouří svědčí případ rodiny Železníků z Nové Dědiny. Před lety po mnoha sporech a handrkování bylo právníky rozhodnuto a podepsáno všemi účastníky usnesení, jež mělo celou hádku ukončit a nepříjemnou situaci vyřídit. Bylo přesně určeno, kdo se má stavby ujmout. Jedná se o stavbu plotu na hranici dvou pozemků. Avšak určená osoba neměla možnost plot postavit (říkejme jí pan X), neboť ji předběhl protivník - vlastní bratr (říkejme mu pan Y) a současně i soused spolu se svými syny. Bohužel ne na hranici, ale na parcele pana X, který měl plot stavět, aby měl ctěný pan Y možnost projíždět traktorem a jinými zemědělskými stroji. Před tímto svým činem také stihl odcizit z pozemku pana X různé předměty (nejcennější je cirkulárka, s kterou pan Y do nynějška před zraky okolí bez ostychu řeže dříví). Po těchto událostech byl Pan X několikrát napaden a zraněn psy souseda, co byli nesčetněkrát vpouštěni na jeho pozemek a slovně i písemně urážen. V pozdních večerních a časných ranních hodinách byla rodina pana X rušena hlukem, ostrým světlem reflektorů namířených do oken a vystavena jiným nepříjemným situacím. Svým soustavným chováním tedy pan Y porušuje dohodu, jež podepsal a která měla situaci usměrnit.
Smlova k nahlednutí zde.

Jistě že se pan X snažil bránit. Chodil po úřadech, několikrát si domluvil i návštěvu geometra, aby se měl čeho chytit. Ovšem na úřadech byli zaměstnáni známí pana Y a příjezdy geometrů musel pan X hradit ze své kapsy, neboť pan Y zkrátka dělal, že není doma. Pan X ale měl také své roky a tak se stalo, co se jednou musí stát - zemřel. Rodina pana Y se tedy rozhodla, že s rodinou zesnulého zavede příměří.
Sedm let byl téměř klid, jestliže pominu rušení nočního klidu. Až rok osmí plot, už v tak bídném stavu nejen vlivem víkendových vichrů spadl. Rodina pana Y je velmi ochotná plot (který neměla právo postavit) udělat nový a tím splnit sousedům službičku. Ale zapomeňte na to, že na hranici! Jedině na stejném místě, kde je plot postaven na černo. A úřady? Jeden se odvolává na druhého a když už řešení, tak nejdříve za měsíc za pomocí geometra, možná asistence policie a s účastí starostky obce a stavebního úřadu. Při dalších sporech a nesrovnalostech se věc bude řešit před občanským soudem. Bohužel obdobné případy nejsou výjimkou. A pak, že rodina je to nejcennější, co člověk může mít...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama