Strom - kniha života

11. dubna 2008 v 22:23 | Havran pírko:) |  Má neustálá filozofie:)
Strom, statný a mohutný, občas slabý ztrouchnivělý. Právě ten můj, který se vryl svými rysy do mé paměti a svou oddaností do mého srdce stojí bez povšimnutí! Ale přec si ho někdo našel. Je zvláštní s jakou a něhou a trpělivostí sklání ke mně své větve a tiše poslouchá mé radosti a žal bez výčitek a svým šustěním v listech a v pevných základech mi dává novou naději - že i já jednou budu mít tu sílu a vytrvalost jako on!
Dívám se na něj z dálky a právě tady vynikl! Jeho rozvětvená koruna, statný kmen hrdě vztyčen a silné kořeny, které nám ukazují, že právě toto je jeho místo a tady zůstane čekat až jej budeš potřebovat! Jako by ovoce dárné větve nadělovaly radost, kmen představoval život a kořeny počátek, ze kterého lze vyrazit lepší cestou.
Ubíhá den za dnem, kolem stromu projde mnoho lidí… Každý z nich odevzdává stromu něco ze sebe, myšlenku. Strom si ji uchovává, je to vlastně kniha života. A já znám ten obsah, jež jsem do něj vložila právě já. Tato kniha mi ale také tiše šeptá: ,,Vydrž, vždyť i já vydržel proti nárazům větru, vánicím sněhu, přívalům deště, škůdcům! Oč si myslíš, že to máš horší?!? Nebojuješ každý den o svůj život, ale pouze okamžik, na kterém občas ani nezáleží!´´ A já vím, že za tuto radu a každou pomoc, kterou mi poskytne bez výčitek mu budu vděčná i nikdy na něj nezapomenu. Náš život se skládá s tolika kousků, že stále jeden chybí. My však stojíme na místě a rozhlížíme se, ale nevšimneme si, že zrovna na jednom stojíme. Proto dívejme se i na problémy jiných: na ekologické, politické, ve světě, ale i ty naše, které je občas lepší řešit hlavně ve svém nitru neboť jen tak dojdeme tam, kam míříme. Jděme za svým srdcem, ale berme s sebou i rozum a…nezapomínejme na knihu svého života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 yoe yoe | Web | 11. dubna 2008 v 22:23 | Reagovat

Kláása

2 Shine Shine | Web | 24. dubna 2008 v 16:13 | Reagovat

Ahojky! Právě jsem si přečetla komentář u mě na blogu..musím říct, že mě potěšil nejvíc ze všech...tak jses dočkala, daší článek přibyl a já jsem zpátky:)) Přečetla jsem si i tvůj článek a musím říct, že něco tak krásnýho a jak bych to řekla "oduševnělýho" jsem ještě nikdy na blogu nečetla...máš talent na tyhle různý filozofie:D Moc krásný blog...je vidět, že ho má někdo docela povahou stejný jako já...spíš snílek:-* Právě jses zařadila mezi mé oblíbené blogy! jestli ti to neva..:) papa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama