Smysl života? Znám a plně jej prožívám:)

25. prosince 2008 v 3:17 | Havran pírko:) |  Má neustálá filozofie:)

Měla jsem za to, že znám návod na život. Byl zcela jednoduchý - prožívat přítomnost, minulost mi měla být hnacím motorem a budouctnost jedna velká výzva. Ano, pravda, bohužel neúplná. Bloudila jsem nejspíš hustým lesem a čekala na úsvit. Až přítmí lehce odcházelo, rozeznávala jsem stíny okolního prostranství, čímž jsem pomalu nacházela správnou odpověď. Z jakého důvodu mi byla odpověď skrytá? Nic jsem ještě zcela neokusila. Vždyť i sám jeden citát praví "Nikdy nepoznáš, co si teď neprožiješ!". Z části jsem tedy lhala sama sobě. Abychom došli správně odpovědi, musíme si položit otázku "Co je vlastně život?". Náhlý shled událostí, jež nelze ovlivnit. Zkrátka se udály, ale já je přesto mohu pozměnit svými rozhodnutími. Je lhostejné zda jsou ta rozhodnutí správná či špatná, důležité je si je prožít. Nyní Vám mohu říci, že já sama je ovládám a neměnila bych, zcela nic bych nezměnila. Proč? Měli svůj důvod, předali mi zkušenost, štěstí, mnohdy i později zklamání. Přesto nelituji a tak je to dobře. Princip spočívá v tom, že se nerozmyšlíme nad tím, co vykonat, jen to vykonáme.
Před tímto poznáním jsem si říkala, že já nemám právo vytvořit žádný návod na život. Vždyť tolik lidí jím přede mnou prošlo a nikdo jej nebyl schopný napsat. Jaké právo mám tedy se svými zkušenostmi zodpovědně tohle učinit a nevyslat někoho na nesprávnou cestu a tak mu ublížit? Podle tohoto nekonkrétního návodu se může řídit každý, jen musí počkat na čas, v němž pochopí plně význam mých slov.

Jednou jsem zde psala, že ačkoliv je opojné upít z kalichu života, jeho chuť je hořká. Není, je stejně sladká jako milování a tím i opojná:) I když jsme občas zklamaní, je třeba si uvědomit, proč se vše stalo, jak jsme si to sami zapříčinili, co to pro nás znamenalo a jak nás to posunulo dál. Jednou všichni musíme dojít k poznání, že nic není trvalé, neměnné a ani dle našeho plánu. Není a nikdy nebude a to je na tom krásné.
Užívejme si tohoto života, jednou všichni přiznáme, že stál za slzy a i smích. Vždyť i špatná rozhodnutí nás posunula tam, kde jsme momentálně, učinila i příjemné chvíle - chvíle, jenž jsou odměnou a vynahrazením za všechna přikoří.
Nemluvte mi o stereotypu, neexistuje, jen si ho udělujeme svým pohodlím, my sami musíme něco dělat, něco zcela neočekávaného. Nerozmýšlet se, nechat svou racionalitu stranou, abychom jsme se z něj vymanili. Vše je závislé na naší odvaze, touze něco změnit, neplánovanosti. Žijme si svůj život, až po čase nám dojde, že on je již náš splněný sen. Žijme:)
Mějte se krásně. Snad prožijete Vánoce v podobné náladě jako já...spokojení s tím, kde momentálně jste. Přeji Vám to z celého srdce, snad i Vy dojdete svého štěstí nejen o Vánocích, ale i v Novém roce. Kéž bude dle Vašeho očekávání a když ne, berte v úvahu, že skutečně nic nejde ovlivnit a to je největší kouzlo celého životního koloběhu (není dle očekávání, ba naopak, zcela odlišný, ale přeci Vás učiní šťastnými).


...napsal mocný a kouzelný hlas mé housle, čarovně netypický. (Ten, jímž jsem chtěla být:)) Poznala jsem, že jsem na správném místě ve správný čas. Má minulá předpověď, domněnky a myšlenky byli tedy správné... 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rosmag Rosmag | E-mail | 28. března 2009 v 19:36 | Reagovat

Ahoj,

náhodou jsem narazil na Tvůj blog a musím říct, že máš velice zajímavé myšlenky. Docela mě zaujaly Tvé texty, protože v nich vidím něco ze svých myšlenek. Znáš hodně pravdy, což znamená, že jsi musela dosti prožít, ale taky, že nejsi hloupá, protože jedno bez druhého není mnoho. Je pravda, že v něčem se tvé myšlenky odlišují od mých názorů, anebo některé jsem nemusel zcela pochopit, protože píšeš už často v dosti hlubokých úvahách, které textem na počítači často nejdou vyjádřit, ale v podstatě tě dost uznávám. Nemyslím, že je mnoho lidí jako ty. Možná se hodně mýlím, protože mohu čerpat jenom z toho co jsi napsala, ale možná ne. Píšeš, že život je oo rozhodování a hlavní je něco udělat než neudělat něco špatně. Život je samá zkouška a problém je v tom, že někdy se skutečně dá udělat něco špatně. Pravda, s odstupem času to odchází a člověk se tomu jenom zasměje. Avšak ne vždy to tak je; některé věci mohou pronásledovat člověka celý život. Člověk je neuvěřitelně mocná bytost, ale jsou věci, které zvládnout nemusí, i když se nikdy nevzdá. Je pravdou jak občas říkám, že dokud se člověk nevzdá, dokud bojuje nemůže prohrát. Problém, je, že žádný skutečný návod na život není. Jsou návody na způsoby života. Pro každého člověka je nějaký jiný. Já tvrdím, že smyslem člověka je člověk a smyslem života je život. Zdá se to jednoduché, ale není. Život je totiž strašně komplikovaná věc a nikdo nemá stejný život jako někdo jiný. Smysl života je život a vše s tím spojené, smyslem člověka je člověk a vše s tím spojené...ale co to znamená? Každý věří něčemu jinému. Já věřím Bohu, což mi udává smysl života. Píšeš že vše je pomýjivé. Zjistil jsem, že pro mě Bůh není pomýjivý a nikdy nebude. Asi jako jediná věc v životě. Musel jsem projít dlouhými cestičkami abych na to přišel. Pravda, jsem ještě příliš mladý na to abych mohl něco tvrdit...ale to budu vždy...Člověk neví nic. Může si pouze volit z toho co má, může se rozhodovat podle toho co ví, co zažil, může věřit, že všechno co dělá má smysl. A ja skutečně věřím, že má cenu se snažit, že má smysl vše co tu je. Tento svět je dokonalý, stačí se nad tím jenom zamyslet. V mém životě mám obrovské štěstí, ale já tvrdím, že to není štěstí, je to dar, a proto děkuji Bohu; a jsem rád, že mám za svůj život komu děkovat. Ne všichni mají radost v životě, někteří si za to mohou svými rozhodnutími a volbami, někdo tím, že to vzdal nebo nezvládl, což je také rozhodnutí, bohužel jsou lidé, kteří jsou nešťastní a nemohou za to. Prostě se narodili do špatné rodiny, na špatném místě ve špatný čas... Ale i přesto může být člověk šťastný...Naopak většinou lidé, jenž mají špatný život bývají šťastnější než ti, co mají hodně. Proč? Protože si váží toho všeho mála dobrého co mají. Je třeba hledat proč být šťastný a ne proč být nešťastný. Pak už to je veselejší.

Měj se pěkně, přeju ti hodně štěstí, radosti a duchovního uspokojení v životě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama