Pochodeň

Lidé a zvířata

10. května 2008 v 20:31 | Havran pírko:)

Pes - úžasný tvor. Jen s ním dokážete uzavřít opravdové přátelství. Dokáže za Vás dát i život, zatímco vy jej krmíte, staráte se o něj, máte k němu alespoň minimum lásky, ale také obrovskou odpovědnost. Mnohokráte vidívám opuštěné psy, plné útulky a v nich pejsky čekající na nový domov,na někoho, kdo je bude mít rád a bude se o ně starat. Bohužel jsou i tací majitelé, kteří svého přítele - pejska jednoduše vysadí z auta a ujedou. Byla jsem toho svědkem nesčetněkrát. Spatřila jsem, jak to silné a zároveň křehké stvoření je zmatené, neví kam má jít, kde je jeho domov, kam se poděl jeho pán. Několik dní hladoví, bezcílně se toulá. A já se ptám proč? Proč jsme pány tvorstva? Jistě, jsme chytřejší, obratnější a to je něco víc? Ne! Probouzí se ve mně hořkost, snažím se jim najít domov a výsledek? Žádný. Časem mě i uráží, že jsem člověk a spadám k té lidské pakáži. Ano, vím, ne všichni lidé jsou takoví, ale ta ignorace.. Mnozí jsou schopní přecházet kolem kontejneru, v němž brečí malý kojenec, šlapat po paní, jíž se udělalo nevolno a leží na chodníku. Copak je to za lidi? Nemohu najít vhodná slova pro svou zlost, pro ten neodcházející pocit bezmoci. Kde se ta nevšímavost a bezcitnost vzala? Ve stále větší míře se zvyšuje blahobyt lidstva a zase se snižuje postavení zvířat. V čem je zvíře podřadnější, z jakého důvodu nemá právo na plnohodnotný život? Páni nahoře vymýšlejí nové zákony, hádají se o drobnostech. Jistě, je to jejich práce. Ovšem místo, aby spali nebo fackovali své kolegy by se mohli zamyslet i nad zákoníkem o ochraně zvířat. Jedinou změnou u zvířat, které hnuly městským úřadem a veřejností bylo nošení náhubků u bojových plemen psů (Jistě záleží na původu, ale co výchova? Zamyslel se nad tím někdo?). Dobrá i to má své opodstatnění a co trest pro lidi, jež ubližují zvířatům? Proč se tohle neřeší? Ve zprávách vidíme tolik případů týraných zvířat a výsledek? Lítost okolí. Myslíte, že ta pomůže něco změnit? Nikoli. Neměli bychom jen soucítit, ale i něco dělat: Povídat může každý, ale přihlížet také. Není to na stejné úrovni?

Platí rovnice spokojenost = atraktivita?!

24. března 2008 v 23:05 | Havran pírko:)
Ranní světlo je stále jasnější, noc přichází později a později.. Blíží se jaro předcházející létu - času brzkých úsvitů, travin v ranních hodinách skropených rosou, dlouhých teplých večerů. Ale také vln nesnesitelného horka, nekonečných zácp, dusna. Sotva mnohé ženy (ale i muže) opustí jarní únava (a nemusí to být jen ta), nastane velký splín:,,O můj bože, jak já to vypadám! Zase sem přibrala, takhle nemůžu vyjít ven!´´ honí se mnohým hlavou. Tak, jak se někteří těší až se konečně zbaví otravných bund, jiní se toho okamžiku děsí. Nastoupí do vlaku hladovek, následného přejezení a skončí pocitem zoufalství. Pocitem méněcennosti. Avšak mnohdy jsou to ženy atraktivní, krásné, jen pod tlakem společnosti neměly možnost svou krásu poznat či ji nikdo dosud neocenil. Vím, občas je těžké se obdobně necítit ve společnosti schopnější, dle našeho úsudku atraktivnější kolegyně. Zapomínáme ovšem na malý, ale podstatný detail - to co sluší slečně úžasné nemusí lichotit mým křivkám a naopak (v čem vypadám já božsky by ona slečna nemohla ani vyjít). Mít stejné partie jako slečna úžasná nebyla byste ničím zajímavá a Vaše postava též. Chcete-li opravdu něco změnit, začněte první u sebe!
Zamyslete se. Hladovku ani dietu nelze držet věčně a proč se týrat? Nezasloužíte si být hladová, nešťastná, neatraktivní? NE! ZMĚŇTE TO!
  • Zbavte se kouření, pravidelných pijáckých dýchánků, povánočních diet. Svůj osud si řídíte sam(a) a tak, jak se chovejte ke svému tělu, ono prozradí na Vašem zevnějšku.
  • Projděte se večer místo cigárka před spaním. Zatančete si sama pro sebe.
  • Pečujte o sebe kvalitní kosmetikou.
  • V neposlední řadě jezte zdravě. Ne málo či samou zeleninu, ale vyváženou, pestrou stravu. Všeho s mírou, občas nějakou tu sladkost…
  • Stále obdivujete ty úžasné boty a čekáte zda se Váš přítel uráčí a koupí Vám je k narozeninám? Udělejte si radost sama!
  • Najděte si čas sam(a) pro sebe. A neoponujte, že jste až příliš vytížená(ý). Zhodnoťte, co je opravdu důležité! Je záležitost skutečně neodkladná?
  • Prospěte se…
Možná se Vám to zdá jako idyla, ale tak by měl vypadat náš život. Ne jen studium, práce, děti, domácnost, rodina, přátelé. Kolikrát jste si musela pomoci sama? Vězte, že i rodina (přátele) to jednou na chvíli zvládnou sami… Tím se k nim neobrátíte zády. Naučte se říkat NE dřív než Vás to naučí život. Změnu zpozorujete snad za měsíc, snad za dva, ale budete to Vy! Odteď pro Vás neexistují žádné diety, hubnutí, výčitky. Žijte naplno! To bude ta změna, kterou očekáváte. To, po čem toužíte, jen za tím neuháníte přímočaře. Mějte rád(a) sam(a) sebe. To je to je to tajemství spokojeného života. To čarovné vyzařování - atraktivita (to způsobuje spokojenost sam(a) se sebou).
Přeji Vám mnoho zdaru v novém životě!
Vaš Havran:)

Sníh

18. srpna 2007 v 7:39 | Havran pírko:)

Sníh

O čem jiném lze psát... Jistě témat je nepřeberné množství, ale řekněme, že se musíme trochu přizpůsobit. :D Avšak opravdu jen trochu! Teď k tématu.
Budík nelítostně pípá a my jeho zvuk nenávidíme den ode dne více, ovšem jsou i světlé výjimky. Vyhnaní z teplého království snů vyklouzneme na studené parkety a vzduch při teplotě mnohem menší než ta pod přikrývku nás doslova objímá a viditelně nás nemá v úmyslu pustit. V ranním shonu není radno zapomenout kávu či teplý svetr. Proto už posilněni a poměrně teple oblečeni jako každé ráno přistoupíme k oknu, abychom nahlédli co nás zase čeká. Samozřejmě krásná závěj, třpytky sněhu snášející se pomalu na ten krásný oblak svých přátel vloček tématicky neuspořádaných. Tímto potěšeni spěcháme ven do dalšího dobrodružství. Pokud jsme ovšem nestihly na sebe šálek kafe převrhnout nebo nesetkat se s další nepříjemností.

Kocovina

18. srpna 2007 v 7:37 | Havran pírko:)

Kocovina

Téma pro tento čas vyšité! Většina z Vás jistě kocovinu měla. Někdo ji snáší lépe, jiný hůře! Já se zatím setkala ze třemi typy kocoviny! Trochu jsem si je pojmenovala! Ta první je fázová, druhá abstinenční a třetí pijácká. Následně rozeberu;)

Časem litujeme všech hříchů. Dokonce i těch, které jsme promarnili!

18. srpna 2007 v 7:33 | Havran pírko:)

Časem litujeme všech hříchů. Dokonce i těch, které jsme promarnili!

Nechci tímto nikoho pobízet, aby něco riskl, vždycky to nemusí dopadnout podle našeho očekávání, ale kdy dopadlo něco přesně podle našeho přání nebo lépe řečeno jak často?!? Jak se často zmiňuji, žijeme jen jednou?!?

Život je boj, tak bojuj!

18. srpna 2007 v 7:27 | Havran pírko:)

Život je boj, tak bojuj!

Téma, které je alespoň pro mně sporné! Teď chvilka zamyšlení! Jistě má každý určitý bod, ve kterém jeho schopností ochabují! Možná nepřítel, rozmazaná budoucnost, beznaděj, ale to vše nás tíží a stahuje ke dnu! Každý den se s ním utkáváme. Dodáváme si odvahu, ale když se s tím problémem stojíme tváří v tvář, ta odvaha a bojovnost zmizí! Možná bychom si měli uvědomit, že život je příliš krátký na to, abychom stihli všechno říci, vykonat... Vzpomeňte si, jak často jste chtěli jít určitou trasou, ale něco Vás odradilo a Vy jste odbočili! Ale vždyť my si neuvědomili, že život běží dál a není třeba se obávat či kvůli někomu něco měnit!

Zásahy do Země a vesmíru

18. srpna 2007 v 7:03 | Havran pírko:)

Zásahy do Země a vesmíru - zničí nás Země nebo my sami ???


Dnes jsem se dočetla (konkrétně v periodiku Blesk! Sice podobné ,,škváry nečtu´´, avšak z nudy jsem po něm sáhla, ale kromě drbů a nějakých těch přehnaných úvahách nic zajímavého... Třeba z toho budete mít ,,jobovku´´ jako já), že se dnes ve 12:39:13 uskuteční ve Vídni pokus vychýlit planetu Zemi z její oběžné dráhy hromadným skokem 600 miliónů skokanů. Za známkou lepších klimatických podmínek. Již 599 miliónů lidí se přihlásilo na internetových stránkách www.worldjumpday.org

Úvaha

18. srpna 2007 v 7:03 | Havran pírko:)


Čím je mi kniha, divadlo, film, televize, sport...Kniha, divadlo, film, televize a sport. Každý z nich má svůj význam a smysl. Pro trávení volného času, hledání svých ideálů a v nich i svět, ve kterém se ocitáme a od nějž si vytváříme odchylky.

Dneska je pěkně, dneska by to šlo...

13. března 2007 v 22:16 | Havran pírko:)
Toť již hooodně známá hláška z nejmenovaného filmu :D Ale, když už je to sluníčko zpívá a ptáčci svítí... :D Na každého to působí. Např. moje skvělá bába nemá nic jiného na práci než o půl druhé ráno sdělávat záclony. Hold, co člověk, to jiná myšlenka. Ovšem, jestliže si v paměti přehraji pár dnů, vytvoří se mi úsměv na tváři. Přeci jen má to teplo víc do sebe. Jak už je obecně známo, bouří se hormony, máme lepší náladu, což se samo o sobě nabízí i přes rok, ale... Kdo ví? Ale je zajímavé jakým způsobem končíme každý den, kdy řečeno trochu poeticky po západu slunce ukládáme své myšlenky do jádra nás samých, že snad zítra, až bude zase tak krásně, uděláme první krok, něco změníme nebo se něco změní samo. S tímhle uklidněním usínáme v nových nadějích a ráno se probudíme a zjistíme, že to není zase ono...

Citíš-li se skvěle, buď bez obav! To přejde!

5. ledna 2007 v 12:12 | Havran pírko:)
Nový rok 2007 je v plném proudu! Dáváme si předsevzetí, věříme v nový začátek, který má sám přijít! No, ta velké změna je vlastně v tom, že 50% lidí si rok 20007 plete s rokem 2006, svých neřestí se opičkou, kterou ,,musí´´ pravidelně na sklonku roku každý prožít nezbaví a jestli náš Slavný Silvestr přejde bez nevolnosti lze se těšit alespoň z této radosti! Poslední den v roce se prý musí náležitě oslavit, jde však na povel být veselý??? Někdo naopak uvítá další příležitost dát si skleničku, která nesmí nezbytně chybět! Jen je zajímavé a možná i trochu smutné, že takto skvěle se umíme bavit jen na konci roku! Vždyť existuje tolik příležitostí a akcí, které mohou poslední oslavu roku mnohým předčít! A co se týče předsevzetí.... Nikdy není pozdě na změnu, která se v dobrém světle odrazí a zbytečným prodlužováním a posouvání řešení dané situace nakonec vyústí v další závislosti či návyk!


 
 

Reklama