Vznik a vývoj skupiny Rammstein

Vznik a vývoj skupiny Rammstein

18. srpna 2007 v 6:44 | Havran pírko:)
Kapela se začala postupně skládat začátkem roku 1994. Tehdy kytarista Richard Kruspe, bubeník Christophem Schneider a Oliver Riedel, hrající na basovou kytaru iniciovali vznik kapely. Dále se jim podařilo ulovit zpěváka Tilla Lindemanna, který se stal, díky svému nenapodobitelnému hlasu, neodmyslitelným členem formace a taky přišel klávesista Christian Flake Lorenz. Jako posledním šestým členem se stal druhý kytarista Paul Landers.
Údajně je název skupiny odvozen od malé vesničky Ramstein v Německu, ve které má jednu ze svých základen americká vláda. Ta v roce 1988 uspořádala leteckou přehlídku, při které se jedno z letadel zřítilo a způsobili neštěstí, které si vyžádalo více než 80 lidských životů. Richard (kytarista kapely) však tvrdí, že název již vymyslel před neštěstím. Navíc do názvu přidal jedno ´´M´´, aby to lépe znělo.
Svůj debut začali nahrávat v březnu roku 1995 ve Stockoholmu. Spolupracovali s producentem Jacobem Hellnerem, známým především svou prací pro švédskou skupinu Clawfinger. této skupině dělali Rammstein zpočátku předkapelu na jejich koncertech. V říjnu toho samého roku vyšel jejich první singl Du riechst so gut. Zhruba měsíc po vydání singlu, se objevilo na trhu jejich první album Herzeleid. Již tehdy se začaly zaznívat první kritické hlasy, zda se náhodou nejedná o fašisticky orientovanou skupinu. Jako důkaz často sloužil zdánlivě nevinný obal prvního CD, který prý zobrazuje postavy čisté árijské rasy. Jedná se pochopitelně o nesmysl a sami Rammstein uvedli, že to není pravda.
První slávy se Rammstein dotkli, když režisér David Lynch zařadil dvě jejich skladby (Heirete mich a Rammstein) na soundtrack k Filmu Lost Highway. Na jejich soundtracku se octli ve společnosti takových hvězd jako jsou např. Marilyn Manson, David Bowie, Nine Ich Nails nebo Angels Badalementi.
22. července 1997 vyšlo druhé album Sensucht, kterým se definitivně prosadili na celém evropském trhu. Na albu vás zaujme nejen obsah ( všechny skladby jsou pochopitelně skvělé), ale také booklet, který obsahuje tváře jednotlivých členů mírně zohavené. Což bylo pro některé lidi těžko stravitelné. Dnes mají Rammstein na svém kontě již třetí pořadové album Mutter, které vydali v roce 2001. Toto album je již o trochu více komerční a samozřejmě slavilo celosvětový úspěch. V červenci odjeli na turné po Evropě. A vystoupili taky po dlouhé době i u nás na Strahově jako předkapela AC/DC (předtím u nás Rammstein vystupovali v roce 1995). Tento koncert označili jako jeden z nejnepovedenějších, ale hned tentýž rok nás navštívili ještě jednou a to dne 12.11.2001 v T-mobile (Paegas) aréně, kde to dokonale napravili.
V září vyšlo jejich 4. album Reise, Reise. K tomuto albu natočili již 4 klipy (America, Mei Teil, Ohne Dich, Keine Lust). 3.prosince 2004 vystoupili v Praze a o několik měsíců později pak ještě v Ostravě. Na rozdíl od předchozího turné již nedělali předkapelu oni, nýbrž byli právě Rammstaini hlavním účinkujícím. V Praze jim dělali předskokana Exilia a v Ostravě Apocalyptica.

 
 

Reklama